Kipróbáltuk: Parallels Desktop 7
Bevezető |
Múlt héten írtuk: a Parallels megjelentette általános felhasználóinak szánt Parallels Desktop szoftverének 7-es verzióját. Sok minden változott, egyszerűbb lett, és belekerült az OS X Lion futtatásának lehetősége virtuális környezetben. Gondoltuk, kipróbáljuk, hisz sok nyitott kérdés van ezzel kapcsolatosan, és ha már benne vagyunk, megmutatjuk a MACtérő felhasználóknak, milyen könnyű az eddig használt Windows átvétele is.
Aki esetleg mostanság találkozott csak az igénnyel, annak pár szóban, röviden, mi is történik:
A virtuális gépek esetében nem magára a hardverre telepítjük az operációs rendszert, hanem egy keretrendszeren (programon) belül, amely a telepítendő operációs rendszer felé azt mutatja, mintha ő egy igazi hardver lenne. Előnye, hogy így nem kell adott esetben fizikailag több operációs rendszert telepítenünk, és azok között felváltva bootolnunk, ha épp egy Windows-os alkalmazásra lenne szükségünk, hanem a virtuális környezetben indítjuk el, anélkül hogy a másik operációs rendszert (gazda rendszer) meg kellene állítanunk, illetve bármely egyéb alkalmazásunkból ki kellene lépnünk. Hátránya, hogy sok esetben lassabb, mintha ténylegesen egy fizikai gépen csücsülne a rendszer közvetlenül, bár az utóbbi idők fejlesztéseinek köszönhetően ezt már csak nagyon számolásigényes grafikai feladatok vagy nagyobb rendszer igényű játékok esetében vehetjük észre. A mindennapi használat során jobb megoldás, mint több rendszer fizikai telepítése a hardverre.
A legtöbb esetben Windowst futtatunk OS X alatt virtuális környezetben, így első körben azt mutatjuk meg, hogy már meglévő gépünket hogy tudjuk egyszerűen migrálni.
A cikknek nincs még vége, olvasd tovább! » | |
Címkék: Apple Microsoft OS X Lion Snow Leopard Windows Virtuaizáció Parallels Desktop Parallels Mobile Linux kipróbáltuk teszt