Új 3D-s médialejátszó raktárról!
MED1000X3D – ufó a nappalinkban |
A MED1000X3D külseje még a Mede8er korábbi modelljeit ismerők számára is teljesen szokatlan. Eddig a médialejátszók között általánosan elterjedt kisebb-nagyobb fekete doboz formában öltöttek tested ezen márka készülékei is:
Bár a fényes plexi frontpanel és a letisztult külső elegánsnak mondható, de semmiképpen sem meglepő és figyelemfelkeltő. Az első 3D-s lejátszó és processzora azonban annyi újdonságot hoz a képességek terén, hogy ezt valahogyan már a külsővel is mindenki tudtára szerette volna adni a gyártó. Adott volt, hogy egy 3,5"-es merevlemezt fogadni kell tudnia az új modellnek is, hiszen nagyon sokan a lejátszóba épített tárhelyről moziznak még, nem hálózaton keresztül. Viszont ezen felhasználók többsége is rendre kinövi a merevlemezeit, illetve a filmek szállítását, archiválását is sokan HDD-ken oldják meg, nem pedig a fajlagosan mára drágább optikai lemezeken. Napjaink komolyabb lejátszóiban szinte alapfelszerelés a könnyen nyitható lemezfiók, amibe csavarozás nélkül helyezhetjük be a meghajtókat. Nem csak szemből (pl. Dune HD Max), oldalról (pl. Popcorn Hour A-400), vagy épp alulról (pl. Popcorn Hour A-300) oldható meg azonban a HDD csatlakoztatása: miért ne lehetne fentről megtenni ugyanezt. A szögletes forma szöges ellentéte az íves, korong alakú, így viszonylag kézenfekvő megoldás a MED1000X3D ufó külseje, és felnyitható fedele, ha valami meglepő külsőre van szükségünk:
X-bay-nek nevezi a Mede8er a sajátjának mondott megoldást a lemezágy esetében: a winchestert behelyezve a bal oldalon látható vágatba benyúlva egy ujjal jobbra toljuk, amely így rácsúszik a SATA csatlakozóra. Ha lehajtjuk a fedelet (amely egyébként nem rugós, kézzel kell felnyitnunk a súlyos fém kivitel miatt), annak a bal széle felé kiálló gumi füle kerül be az ujjunk helyére, és megakadályozza, hogy csúszkáljon a meghajtó. A fedél alján lévő gumi párna fentről nyomja le a winchestert, így bezárt (a háromszögszerű nyitógomb és zárszerkezet által rögzített) tető mellett semennyit sem mozoghat a diszkünk. Lehetőség van 2,5"-es (laptop) lemez használatára is. Ilyenkor javasolt a mellékelt két csavart a HDD aljára rögzíteni, így az a lemezágy alján kialakított vájatba képes az bekapaszkodni, a magasságbeli különbséget pedig a lejátszóhoz mellékelt gumi párnával tudjuk áthidalni, így a kicsi lemezek is fixen rögzülnek. Minderre nincs szükség, ha nem szállítjuk a MED1000X3D-t, csak normál körülmények között álló helyzetében használjuk.
A fém „csészealjfedő” tetején a lejátszáshoz és navigáláshoz elegendő alapvető billentyűket láthatjuk, tehát nem csak az infra távirányítóval használható a készülék. Ezek a gombok kikapcsolt állapotban piros színben halványan világítanak, működés közben pedig kék színűek:
A hátlap elég meggyőző, megtalálunk rajta mindent, ami elvárható, sőt több csatlakozó nem is fért már el itt, és oldalra kerültek. Középen a külső táp bemenete, az optikai és a koax digitális hangkimenetek, a gigabites ethernet port, a HDMI 1.4-es csatlakozó, a komponens és kompozit videókimenetek RCA-aljzatai találhatóak:
A fenti képet nézve a bal szélen egymás alatt két USB2-es aljzat, tőle jobbra az opcionális wifi antenna – jelenleg gumidugóval lezárt – nyílása található. A jobb szélen kapott helyet az USB3-as slave port, ezen keresztül számítógéphez mint USB3-as külső merevlemez illeszthető a lejátszó. Tőle jobbra az opcionális külső infra vevő jack aljzata látható, amelyre akkor lehet szükség, ha a lejátszó zárt helyre kerül, ahol nem lát rá a távirányítóra. Számos kereskedelmi forgalomban kapható infra adóval kompatibilis a Mede8er. Egészen a jobb szélen sejthető a beépített kártyaolvasó, amely SD, SDHC és Sony Memorystick Pro Duo memóriakártyákat kezel, és kényelmesen elérhető a készülékkel szemben állva is.
A MED1000X3D négy széles gumi talpon ál, nem karcolhatjuk össze vele a legérzékenyebb felületet sem. Megmunkáltsága kiváló, mindenhol tökéletesen illeszkednek a részek, semmi műanyag nem rontja az összhatást. Műanyagból van azonban a távvezérlő, bár színében megegyezik a lejátszó szürkéjével:
Érdekesség a két nagyobb, középtájon oldalt helyet kapott gomb, melyeket a mutató és a hüvelykujjunkkal tudunk kényelmesen megnyomni. A bal oldali tanítható, a távvezérlő összes többi gombjának funkcióját képes átvenni. Így ha pl. gyakran nézünk feliratos filmeket, akkor a feliratsávot váltó, egyébként apró gombbal azonosan használható. A jobb oldali párját megnyomva az összes billentyű kék háttérvilágítását kapcsolhatjuk fel néhány másodpercre. A távvezérlő egyébként valóban ergonomikus, jól kézre áll, és a lejátszó sem érzékeny arra, hogy milyen szögből és mennyire pontosan célzunk rá. A gombnyomásokat a legfelső bekapcsoló gomb melletti apró kék LED felvillanása nyugtázza, így észre fogjuk venni, ha lemerült az elem.
A cikknek nincs még vége, olvasd tovább! » | |
« előző oldal |
Címkék: Mede8er 3D Realtek Sanji Sigma Designs SMP8911 RTD1186
Mindent összevetve számomra nagyon megérte az árát. Ha kívánhatnék valamit, akkor ugyanezt a készüléket szeretném hagyományos formával, feketében, HDD lehetőség nélkül(csak LAN), egy kicsit jobb távival, és persze kicsit olcsóbban!
- Youtube is frankón megy, egyetlen hasfájsom hogy youtube lejátszáskor nekem az optikán(ez megy az erősítőmbe) nincs hang, de a HDMI-n kersztül a TV-ben van, de azért az erősítőn szeretném hallani!
- PICASSA: beléptem a képeimbe, mappák megjelennek, a mappákban a index képek megjelennek, de a képeket nagyban valamiért már nem jeleníti meg, hibát ír ki.
Egyéb:
- A képernyőm megjelenő billentyűzet mellett van egy tároló, ahol az előzőleg keservesen beírt szövegeket megjegyzi, és azok innen kiválaszthatóak, ez nagyon tetszik. Sok gépeléshez azért nem árt valamilyen fizikai billentyűzet hozzá.
Torrent, NAS funkciók nem érdekelnek, nem is próbáltam ezeket.
Összegzés fél nap után:
- minőségi darab,
- elhibázott forma,
- remek, szinte teljesen bug mentes firmware(ez nagy szó egy új készüléknél!)
- remek lejátszási minőség,
- a távi duplázása kicsit zavar,
Mindent összevetve számomra nagyon megérte az árát. Ha kívánhatnék valamit, akkor ugyanezt a készüléket
- Első bekapcsolás:
- Azonnal magyarul jelent meg a menü, beállítások egyszerűek, egyértelműek.
- Távkapcsolóhoz szokott a kezem, mégis gyakran duplázok a távkapcsolójával.
- Nem mondom hogy nagyon, de azért célozni kell a távkapcsolóval.
- Miért rakták a távkapcsoló oldalára a funkcióbillentyűket tanító billentyűt? Ritkán használatos, mégis könnyen megnyomható véletlenül is.
- Szépen világít a távi, sötétben is jól kezelhető.
- A távin jól vannak elhelyezve a gombok, eléggé hasonló a többi player-éhez, nem kell ezt is megszokni.
- Menüszerkezet szép, egyszerű, egyértelmű, gyors.
- Lejátszás(LAN -on, számomra a legfontosabb):
- Hibátlan kép és hang kezelés.
- Filmekben tekerések, ugrálások hibátlan.
- Feliratkezelés részletesen beállítható, hibátlan.
- Zenelejátszás teljesen rendben.
- Jukebox kezelés gyors, rendben, tetszik, bár a rendező neve helyén XML kód jelenik meg.
- Internetes dolgok:
- Nahát, működik minden!
Gondoltam írok róla véleményt fél napos használat után:
- pénteken délelőtt rendeltem, szombaton(munkanap volt) már kezemben volt a készülék vidéki kiszállítással! A forgalmazóban most sem csalódtam!
- Kicsomagoláskor:
- Hú, de ez súlyos! A súlyán is érezni a minőségi anyaghasználatot.
- Nicsak, még HDMI kábel is van benne!
- A távirányítóhoz való elemért sem kell szaladni a boltba!
- Színes(!) használati útmutató! Sajnos magyarul nincs.
- Elhelyezés, bekábelezés:
- A külső csak figyelemfelkeltésre jó, egyébként semmi praktikuma sincs. Mivel a világító gombok csak a tetején vannak, így szemből soha sem tudható hogy egyáltalában be van-e kapcsolva a készülék. Egy picike led ide azért elfért volna. A formája, és mérete semmihez nem passzol, HIFI rendszerben hülyén néz ki. A gyártó helyében én nem erőltetném ezt az extrém formát!
- Hátlapon mindenhez van csatla
Mede8er = ?