Mivel ez a fenti termék már nem kapható, ajánljuk helyette az alábbiakat:
» Arylic termékeink listája...
A Squeezebox hálózati zenelejátszó lehetővé teszi, hogy a számítógépen, NAS-on vagy internetes tárhelyen tárolt zenéket igényes minőségben szólaltassuk meg megszokott Hi-Fi vagy házimozi rendszerünkön. Látványos megjelenés, könnyű használat és kiváló hangzás: ez a Squeezebox.
A Squeezebox nem tárol zenefájlokat, csak hálózati kapcsolat (ethernet kábeles vagy wifi) útján éri el a távoli tárhelyet, így nem kell a zenehallgatás közben zúgó számítógépet is elviselni.
A lejátszó kompatibilis az ismert formátumokkal (MP3, WMA, WAV, FLAC, APE, AAC, OGG Vorbis), remek kijelzőjén jól láthatók az éppen megszólaló zene információi, fejlett keresési funkcióival sokezer dalból, albumból is gyorsan kiválasztható a kívánt zeneszám.
Legfontosabb jellemzői:
A Squeezebox család bemutatása
A sikeres Squeezebox termékcsalád 3. generációs típusa, amely mind megjelenésével, mind fejlett szolgáltatásaival magasra teszi a lécet a konkurens termékek számára. Ez a zenelejátszó a legigényesebb zenerajongók elismerésére is számíthat.
A Squeezebox képes saját zenetárunkból dalokat vagy albumokat lejátszani, (ehhez a SlimServer UPnP szerverprogramra van szükség), de a Squeezenetwork szolgáltatás segítségével akár lokális szerver hiányában is hallgathatók az internetrádiók, podcastok, vagy távoli szerveren tárolt zenéink.
A Squeezenetworkön regisztrálnunk kell lejátszónkat - minden készüléknek egyedi azonosító kódja (PIN kódja) van, ezt kell többek között megadni a Squeezenetwork regisztrációs procedúrájában.
A regisztráció természetesen ingyenes, ez a szolgáltatás alapvető terméktámogatásként jár a Slim (ill. most már Logitech) lejátszókhoz, a Squeezeboxhoz és a Transporterhez.
A letisztult design, a hatalmas kijelző és a hihetetlenül felhasználóbarát menürendszer igazi élményt nyújt a zeneszámok közötti barangolásban, 24 bites Burr-Brown DAC-ja pedig fenomenálisan kelti életre a lossless formátumú zenéket, de még az MP3-akat is átlag feletti módon szólaltatja meg.
A Squeezebox tulajdonképpen egy örök darab lehet a Hi-Fi láncunkban: nincs rajta vagy benne egyetlen mozgó alkatrész sem. Sem kapcsoló, sem egyéb kopó, elromlásra hajlamos elemet nem alkalmaztak a készülékben, csak a csatlakozók sorakoznak hátul, elöl pedig az egész készülék egy hatalmas kijelző, infra távvezérlőjének rejtett érzékelőjével.
Így ha leszámítjuk az esetleges alkatrészhibát, mechanikai ütést, túlfeszültséget, vagy a lopást :), a Squeezebox-tulajdonosok sok-sok évig élvezhetik egy nagyszerű készülék hangját. Ez alapján bátran megjósolható, hogy nem lesznek túl olcsón kaphatóak a használt SB3-ak sem.
A készülék infra távvezérlőjénem érzékelője hihetetlenül érzékeny, nem csak hogy nem szükséges a készülékre célozni, de még a szemközti falról is teljes biztonsággal érzékeli a visszaverődő jeleket, így gyakorlatilag bármerre irányítható a távvezérlő egy normál méretű szobában.
A Squeezebox annyira kifinomult elektronikával, és ebből adódó hangzással rendelkezik, hogy audiophile tuning cégek is foglalkoznak vele: analóg és digitális áramköreinek, csatlakozóinak cseréjével még fenomenálisabb hangzást érhetnek el vele - állítólag. Egy ilyen audiophile-tuningcég linkjét is feltüntetjük alább, hátha valaki még többet szeretne kihozni a Squeezeboxból.
Lényeges extra szolgáltatása a wifi bridge szolgáltatás, amely nem más, mint a wifi összeköttetéssel létrejött hálózati kapcsolat továbbítása az ethernet csatlakozóra. Ezzel a szolgáltatással olyan készüléket köthetünk a házi hálózatba, amely nem rendelkezik wifi képességgel, vagy csak gyengébb titkosítást ismer (pl. WEP), és nem szeretnénk a hálózat biztonságát gyengébbre állítani azért, hogy azt a készüléket is csatlakoztassuk.
Ilyenkor nagyszerű segítség a Squeezebox bridge szolgáltatása: ő vezetéknélküli kapcsolattal éri el a hálózatunkat, a bele csatlakoztatott másik készülék pedig rajta keresztül kapcsolódik, és éri el médiatárunkat, vagy az internetet.
Ehhez semmi egyéb nem kell, csak egy ún. cross-link ethernet kábel (tehát nem a szokásos „patch kábel” kell!), és a Squeezebox menüjében a funkciót be kell kapcsolni (default kikapcsolt).
Legfontosabb jellemzői:
Az ingyenes, nyílt forráskódú, folyamatosan fejlesztett SlimServer stream program teljes konfigurálhatóságot biztosít a készülék számára. Egyes NAS-ok alapkiépítésben tartalmazzák a SlimServert, mint UPnP kiszolgáló alkalmazást – ilyenek pl. az Infrant ReadyNAS-ek, és a Qnap Turbo Station-ök.
2007. során a Logitech megvásárolta a Slimdevices-t, így mostmár Logitech Squeezebox néven fut a termék.
A termékről részletes tesztet is írtunk, ha részletesen érdekelnek a készülék képességei, jellemzői, az üzembehelyezés és használat tapasztalatai, feltétlenül ajánljuk figyelmedbe: Squeezebox teszt...
Gyártó weboldala: link...
Squeezebox kéziköny angol nyelven: link...
Squeezebox a fórumban: link...
Squeezebox tesztünk: link...
Slimserver honlap: link...
A SlimServer legfrissebb letölthető verziója: link...
Az Infrant ReadyNAS-en futó Slimserver és a Squeezebox: link...
Nintendo wii és Squeezebox: link...
Videó a Transporter kijelzőjéről (ugyan ez a Squeezebox-é is): link...
The Boulder Cable Company (tuning): link...
Fórum topik: link...
Miután megtekintesz termék adatlapokat, az utolsó 4 megnézett termék listája jelenik majd meg itt.
Ehhez engedélyezned kell a sütiket.