Méretei és kinézete alapján kifejezetten az Apple Mac Mini-hez tervezett külső ház.
A lemez és a hálózati kapcsolat állapotát az előlapon színes LED-ek jelzik.
Ennek a modellnek az érdekessége, hogy az USB2 csatlakozó mellett található ethernet porton keresztül a hálózatra köthető (csak 100 Mbites-re!). Az NDAS (Network Direct Attached Storage, azaz közvetlenül csatlakozó hálózati háttértár) működés lényege, hogy bár hálózaton csatlakozik a külső merevlemez, a gép teljesen úgy látja, mintha belső, vagy USB/FireWire/stb. lemez lenne a géphez kötve. Mivel nem is hálózati protokolon keresztül kommunikál az operációs rendszer az NDAS lemezekkel, így a fájlrendszer a külső lemezen bármilyen lehet, amit az adott gép kezelni tud. Így pl. akár Apple HFS+ formátumú lemezeket is csatlakoztathatunk egyidőben több géphez. Az átviteli sebesség kb. 10 Mbyte/másodperc lehet, ez oszlik meg a csatlakozott felhasználók – max. 20 darab – között, de a legelső csatlakozott felhasználó mindig nagyobb sebességgel tud majd adatokat mozgatni, mint a későbbiek.
A lemezek kezelését egy driver program végzi, csatlakozáskor választhatunk, hogy csak olvasási, vagy írási/olvasási jogokat szeretnénk-e kapni a lemezhez. Amég a kapcsolatot meg nem szüntetjük, ezek a jogok nem változnak. Mac-en csak egyetlen egy felhasználó kapcsolódhat egyidőben írási jogosultsággal, Windows alatt nincs ilyen megkötés.
Egyidőben vagy csak az USB, vagy csak az ethernet kapcsolat működhet.
Mint minden MacPower ház esetében, az M9-nél is találunk kábelt valamennyi csatlakozóhoz a dobozban (ethernet és USB2).
Az NDAS házak egyszerű és olcsó alternatívái lehetnek egy otthoni szervernek, igaz, médialejátszókat nem tudnak kiszolgálni, legfeljebb az USB csatlakozón keresztül, ha a lejátszóval kompatibilis fájlrendszert használunk.
Gyártói weboldal: link...
Angol kézikönyv: link...
Német kézikönyv: link...
Firmware-frissítés: link...
Miután megtekintesz termék adatlapokat, az utolsó 4 megnézett termék listája jelenik majd meg itt.
Ehhez engedélyezned kell a sütiket.