2010 végén ez a típus a legnagyobb Panasonic TV, és 3D-s megjelenítésre is képes. Tartozékként kapunk hozzá két darab aktív szemüveget, melyek gombelemmel (nem tölthetők) működnek.
Aki követi a televízók fejlődését, valószínűleg találkozott már a Pioneer PDP plazma panelt használó Kuro modelljeivel, melyek az elmúlt években világszerte rendre nyerték a teszteket, és egyértelműen a legjobb – bár sokak számára megfizethetetlen – tévéknek számítottak. Miután a Pioneer leállt a képernyőgyártással, a Panasonic vásárolta meg a technológiát és a második generációs Viera sorozatában használja 2010-től.
A jelenleg továbbra is egyedülálló plazmapanel 5 000 000:1 valós (tehát nem dinamikusan, azaz bizonyos körülmények között manipulált) kontrasztarányt produkál, azaz a legdinamikusabb képet, a legmélyebb fekete színt képes mutatni, ami jelenleg előállítható. Szintén a Pioneer-től származik az a fényszenzor, amely folyamatosan a szoba fényviszonyaihoz igazítja a fényerőt és a színhőmérsékletet, így sötétben sem fog vakítani az a kép, amit eddig nappali fénynél néztünk, miután ránk esteledik, vagy csak lekapcsoltuk a villanyt.
A plazma technológia előnyei az LCD-vel szemben a Viera sorozatnál is látványosan megmutatkoznak: korlátlan szögből nézhetjük színtorzulás nélkül a képernyőt, amely 1 ezredmásodperces válaszideje tökéletes mozgásmegjelenítést eredményez még a legpörgősebb akciójelenetek, vagy videójáték közben is. Akinek mindez nem elég, annak a Panasonic az egyedülálló 600 Hz-es képfrissítést kínálja, azaz másodpercenként az televíziók 50 képkockája helyett 600-at jelenít meg, kiszámolva két fázis között a pluszban kirajzolt képkockák adatait. Az eredmény: a legsimább, mozgás közben is tűéles kép, amely THX-minősítéssel is rendelkezik, azaz a mozifilmeknél bevezetett szigorú követelményeket teljesíti, ideális választás az otthoni minőségi mozgóképmegjelenítéshez! Mint a legjobb jelenlegi modellek a piacon, a Panasonic Viera is képes nem csak 8, de akár 10, vagy 12-bites színinformációk fogadására is. Ez annyit jelent, hogy a szokásos színenkénti (vörös, zöld, kék) 8 bites színmélység helyett (amely 256 különböző értéket jelent) jóval több árnyalat, így a korábbi 16,7 millló színhez képest jóval több, több milliárd különböző színt képes megkülönböztetni az elektronika. (Megjegyzés: jelenleg, 2010 végén tudomásunk szerint nincs olyan tartalom, amely 8-nál több biten tárolná a film színkomponenseinek értékét, bár a Blu-ray lemezek képesek lennének erre.)
Ha tévéadást szeretnénk nézni, a beépített analóg, DVB-T és DVB-C tunerek mellett műholdas, DVB-S/S2 elektronikával is rendelkezik ez a modell. Utóbbi három műsorforráshoz a beépített CI-kártyafoglalatba dekóderkártyát is helyezhetünk, így a kódolt földfelszíni és kábeltévés digitális adások vételére is képes a Panasonic, azaz nem kell egy külön beltéri egységet (set-top-boxot) vennünk, vagy bérelnünk. Ha felvenni szeretnénk az adást, egy USB-s külső merevlemez használható erre a célra, amit a tévé maga formáz meg, és a felvételeket (DVB-T, vagy DVB-C forrásból) csak ő képes lejátszani később róla (szerzői jog védelme miatt) – azaz számítógépen sem lehet (elméletileg) visszajátszani. A rögzített műsor azonban minőség romlás nélküli, tehát teljesen egyenértékű az élő adással, így akár 5.1-es Dolby Digital hangot is tartalmazhat fullHD felbontás mellett.
Mint a komolyabb tévék mostanában, a TX-P65VT20 is rendelkezik ethernet-csatlakozással, és alaptartozék a wifi-adapter is, hogy hálózatunkhoz, vagy akár az internethez is tudjon csatlakozni. Hálózatunkról DLNA-n keresztül (pld. egy erre képes NAS-ról) képek (JPG) és videók (.ts, .tp) lejátszására is képes, az internetről meg számos, folyamatosan bővülő tartalmat hoz szobánkba, mint pld. hírek, időjárásinfók, tőzsdei adatok, Skype-beszélgetés (az opcionális TY-CC10W kamerával), Twitter hírek.
Ha USB-n, vagy a beépített, akár 64 GB-os SDXC kártyát is kezelő SD-kártyaolvasón keresztül látja médiafájljainkat a tévé, többféle videóformátum (pld. MPEG-2, DivX HD is) és akár zene (MP3, ACC, lejátszására is képes, mint hálózatról. Egy önálló médialejátszó kiváltását ne reméljük napjaink tévéibe épített lejátszóelektornikától, de pld. fényképezőgépünk, Panasonic fullHD kameránk felvételeit tökéletesen lejátszhatjuk vele.
Az óriási méretű TX-P65VT20E átlagfogyasztása 414 watt, súlya talppal együtt 54,5 kg.
Mint minden Panasonic televízió, így ez a plazma is ismeri a Viera Link-et, amelyen keresztül minden Panasonic gyártmányú, a tévéhez HDMI-n csatlakoztatott eszközünk (pld. videókamera) távvezérelhető.
A Panasonic 2010-es Viera sorozatát azoknak javasoljuk, akik főleg fullHD mozizásra keresik a legprecízebb megjelenítőt, amely a lehető legtermészetesebb, legélethűbb képet produkálja. Ha általában nem este, vagy nem lesötétített szobában, azaz nem mozikörülmények között használnánk a tévét, egy LCD jobb választás lehet. Valamennyi Panasonic modellünk a hazai márkaképviselettől származik, magyar garanciával és támogatással!
Termék weboldala: link...
Magyar nyelvű adatlap: link...
Kézikönyv magyar nyelven: link...
Miután megtekintesz termék adatlapokat, az utolsó 4 megnézett termék listája jelenik majd meg itt.
Ehhez engedélyezned kell a sütiket.