Goovis Pro headset a valódi házimozi-élményt keresők és gamerek számára!
– Két darab fullHD-s Sony OLED panel – 20 méteres képátlójú virtuális vászon látványa kb. 21 méterről nézve – Állítható dioptriakorrekció szemüvegesek számára – Állítható szemtávolság és többféle kiegészítő – Blu-ray 3D (packed frame) megjelenítése zéró áthallással – HDMI-bemenet
Komoly teljesítményű, 1,6 Ghz-es NAS 256 MB RAM memóriával. Gigabites hálózaton 104 MB is olvasható róla másodpercenként, de az írási sebesség is 53 MB fölötti! Akár 8 IP-kamerát is képes kezelni, és egyidőben 128 kapcsolódó számítógépet, médialejátszót is kiszolgálhat. Két lemezel együtt is csak maximum 22 wattot fogyaszt, amely érték tovább csökkenthető 2,5"-es, vagy SSD diszkek használatával.
A Synology DS209 egészen 2010 év végig gyártásban volt, így nem volt 2010-es utódja. Két éven keresztül azonban a mai világban már nem maradhat izgalmas egy számítástechnikai eszköz, így 2010 novemberére megérett a nyugdíjazásra.
A DS211 külsőre nem, belül viszont jelentősen megújult elődjéhez képest. 1,6 Ghz-es vadonat új processzora mellett 256 MB-nyi, 1 066 Mhz-es RAM-ot találunk. Egy USB csatlakozót találunk az előlapon, kettőt pedig hátul, a gigabites ethernet-port fölött. A max. két belső lemezt RAID0/1 és JBOD módokban is használhatjuk, egylemezes konfigurációról később bármikor – formázás nélkül – átléphetünk RAID1-be, ha egy második lemezt is telepítünk.
Sebességadatok a gyártó szerint Windows alatt SMB-t használva (2 GB-os fájl másolása közben, RAID1 mellett):
írás: 53,29 MB/másodperc,
olvasás: 104,37 MB/másodperc.
A DS211 egyéb fontos paraméterei, funkciói:
Áramfogyasztás: működés/készenlét: 22/10,8 watt
IP-kamerák max. száma: 8
Felhasználók max. száma: 2 048
Egyidejű kapcsolatok max. száma: 128
Méretek: 88×161×218 mm
Ventillátor zajszintje: 21 dB(A)
Minden alap Synology-tulajdonsággal gyárilag felvértezve, érkezik ez a NAS is (részletes ismertető a Synology.hu odalon):
iTunes szerver (MP3, M4A, M4P, M3U, WPL). Dinamikus (smart) lejátszási listákat is készíthetünk, így könnyedén rendezhetjük látszólag egy listába pl. a 2007-es dátumú, és „Rock” műfajú zenéket, vagy éppen az adott előadótól meglévő zenéinket.
Audio Station (AAC, M4A, MP3, Ogg Vorbis, WMA, M3U, WPL, SHOUTcast, Radioio) – a külön kapható távvezérlő és USB-s hangszórók segítségével ezen formátumok, és az ezekben sugárzó webrádiók lejátszhatóak a NAS-sal, mint egy egyszerűbb zenelejátszóval. Webböngészőn kereszül érhető el az Audio Station felülete, ahol meghallgathatjuk a zenéket, lejátszási listákat készíthetünk, webrádiókat vehetünk fel a listába. Ha van távvezérlőnk is, akkor a webböngésző nélkül is elérhetjük a playlist-eket. Ha iPod-ot csatlakoztatunk a NAS USB-bemenetére, közvetlenül arról is elérhetőek a zenéink. DLNA Media Renderer és AirPlay lejátszókra is streamelhető – akár szinkronban is – a zene a NAS-ról akár a DS Audio mobil alkalmazással, mint távvezérlővel.
Video Station – filmjeink metaadatainak (borítógrafika, történet, szereplők, stb.) automatikus letöltése, USB-s DVB-T tunerek támogatása, felvételkészítés és tévénézés webböngészőben, adás streamelése.
Photo Station (ASF, AVI, MPEG1/2/4, WMV, DivX/XviD, DAT, MP4, RM, RMVB, VOB, BMP, GIF, JPG) – webböngészőn keresztül megnézhetőek/letölthetőek a NAS-on tárolt különböző videók és képek, ezek interneten keresztüli eléréséhez ismerőseinknek jogosultságokat adhatunk. Nem szükséges ezentúl webes képadatbázisokat (pl. Picasa, FlickR) használnunk képeink megosztásához, hiszen a NAS-on sajátunk is van. Blogot is könnyedén készíthetünk ezen az alkalmazáson keresztül, e fukció külön menüpont alatt érhető el. Nem kell tárhelyet vásárolni egy távoli szerveren, arra telepíteni valamilyen blog-programot, mindez saját lakásunkban, saját szerverünkön elérhető.
DLNA-kompatibilis médiaszerver – minden elterjedtebb fájlformátumot (sőt már DSD zenéket is – kivéve a legkisebb modelleket) képes a lejátszók (pl. okostévék, hálózati zenelejátszók) felé http-n streamelni, több formátumot akár transzkódolva is.
Web Station, MySQL, PHP – akár saját webshopunkat is futtathatjuk odahaza Synology NAS-unkon. Saját weboldalunk saját szerverünkön működhet, még akkor is, ha dinamikus IP címet kapunk az internet-szolgáltatótól, mivel dyndns-t is támogat a NAS. A Synology.hu oldal is egy Synology RackStationön fut...
Windows ADS támogatás – egyszerű integráció a többfelhasználós irodai környezetbe.
Titkosított hálózati backup – akár az interneten keresztül is készíthetünk biztonsági másolatot egy távoli gépre, másik NAS-ra, ráadásul az átvitel titkosított is lehet eközben.
Local Backup – A NAS a hozzá kapcsolt USB-s lemezekre készíthetünk akár rendszeres időközönként is másolatot, így az egylemezes NAS-unk adatai is biztonságban lehetnek.
Hálózati backup – két Synology NAS között, vagy egy rSync kompatibilis szerver és a NAS között helyi hálózaton keresztül is készíthetünk rendszeres vagy egyszeri másolatot.
Apple Time Machine tárhely – A Mac OS X operációs rendszer beépített backup-alkalmazása számára kijelölhető tárhely a DiskStation is lehet.
Synology Time Backup – A Time Machine megoldásán alapuló alkalmazás a NAS-ról törölt régebbi fájlok. visszahozatalára.
USB copy – mára már szinte kötelező szolgáltatás a NAS-oknál: a rádugott USB-s egység (pendrive, fényképezőgép, HDD) tartalmát gombnyomásra bemásolja saját lemezére (az usbcopy nevű megosztásba).
File Station – segítségével a NAS tartalmát adminisztrálhatjuk, másolhatunk a share-ek között, törölhetünk, átnevezhetünk, fel- és letölthetünk fájlokat, akár az interneten keresztül, távolról is. UnZIP és UnRAR funkciók, a NAS csomagolja ki a letöltött tömörített állományokat!
Download Station – Bittorrent, eMule, FTP vagy HTTP letöltéseket végeztethetünk a NAS-sal, akár napi 24 órán keresztül is. Webböngészőn keresztül, vagy a mellékelt Windows-os és Mac-es, iOS, Androidos segédprogrammal menedzselhetjük a folyamatot, akár távolról, az interneten keresztül is. A gyári torrent-kliens nagyon profi már, arra is képes, hogy egy torrenten belül csak bizonyos fájlokat töltsön le. Egyidőben – modelltől függően – akár 80 letöltés is lehet aktív. Beállítható a letöltések utáni automatikus kicsomagolás, akár jelszóval védett ZIP és RAR fájlok esetében is.
Cloud Station – Szinkronizálja a különböző számítógépeink, okostelefonjaink számára fontosabb dokumentumainkat, fájljainkat, operációs rendszertől függetlenül. Mindez teljesen észrevehetelne módon történik, mintha minden fájl mindig az adott gépen lenne tárolva.
Nyomtatószerver – USB-s nyomtatónk a NAS segítségével hálózati printerként lesz használható, bármely gépünkről. nyomtathatunk rá. LPR, CIFS és AppleTalk protokolon keresztül kommunikáló nyomtatók támogatottak, egyidőben kettőt csatlakoztathatunk.
Megfigyelő-állomás – nem mindennapi képesség egy NAS-tól, hogy képes rögzíteni az elérhető IP-kamerák képét (a legnagyobb típusokon akár 80 darabot, de csak 2 kamera kezelése ingyenes, a többihez licenszt kell külön vennünk). Természetesen mozgóképet vesz fel a rendszer, és mozgásérzékeléssel is ellátták: beállítható, hogy csak akkor induljon a felvétel, ha mozgást érzékel a képen, így tényleg csak a fontos pillanatok lesznek felvéve. A kamera által látott képen ráadásul további területek is definiálhatóak, így csak az azokon belüli mozgás vezérli majd a felvételt. Hangrögzítés is támogatott MPEG4, H.264, akár megapixeles kamerák esetében.
Egy kattintással telepíthető saját levelezőszerver, Outlook-szerű web mail, SMTP, POP3, IMAP.
Szünetmentes tápegységek (UPS) kezelése USB- és ethernet kapcsolaton keresztül is, ha több NAS-t egyazon szünetmentes tápra csatlakoztatunk (hálózati UPS).
Programozható ki- és bekapcsolás és wake-on-lan funkció valamennyi modell esetében.
A Photo Station/Moments, az Audio Station, a Surveillance Station, a Cloud Station/Drive, a Video Station és a File Station mobil készülékekről is elérhető. Támogatott operációs rendszerek:
iOS
Android
Mivel a Synology NAS-okra létezik a legtöbb hivatalos és házilagos szoftver, számos egyéb programot telepíthetünk még mi magunk is (pl. SqueezeCenter, mldonkey). Minél több RAM van a NAS-unkban, annál könnyebben fut több program egyidőben.
Ha megfelelően beállítjuk az internet-szolgáltatónknál használt postafiókunk elérhetőségét, akkor két emailcímet is megadhatunk, ahová írásos üzeneteket küld a NAS minden említésre méltó eseményről. Az alapvető információk az előlapi LED-ekről olvasható le, illetve hangjelzések is segítenek megállapítani, ha éppen bootol a NAS. Emailben viszont részletes LOG-ot is kaphatunk.
Az USB- vagy (ha van az adott modellen ilyen) eSATA-portra kötött meghajtókat megosztja a hálózaton is, így bővíthető a kapacitás, ha belső lemezeké már nem elég. USB-n keresztül képes kommunikálni szünetmentes tápegységekkel is, ezek hivatalos listáját lásd ITT, illetve a felhasználók által kipróbált egyéb típusokat ITT. Ha szünetmentes tápot használunk, akkor annak kimerülése előtt még időben lekapcsolja magát a rákötött NAS, így nem történhet sérülés ha éppen írás közben megy el az áram.
A termék magyar weboldala: link... Adatlap angolul: link... Magyar nyelvű Disk Station Manager használati utasítás: link... Kompatibilis eszközök listája: link... Legutóbbi firmware, egyéb letöltések: link... Kétlemezes Synology modellek összehasonlítása: link... Gyártói kérdések és válaszok oldal angolul: link... Synology összehasonlító táblázat: link...
CIFS/SMB (Windows) NFS (Linux) AFP (Apple File Protocol) FTP HTTP HTTPS Rsync Apple Time Machine háttértár Sony PlayStation kiszolgálása Microsoft Xbox kiszolgálása Videómegfigyelő-állomás
Diszk-kompatibilitás
SATA meghajtók kezelése SAS meghajtók kezelése 2,5"-es HDD/SSD fogadása 3,5"-es HDD fogadása M.2 SSD-modulok fogadása 1 HDD/SSD fogadása 2 HDD/SSD fogadása 3 HDD/SSD fogadása 4 HDD/SSD fogadása 5 vagy több HDD/SSD fogadása
RAID
RAID0 (gyorsabb működés) RAID1 (tükrözés, 1 lemez hibásodhat meg) RAID5 (1 lemez hibásodhat meg) RAID6 (2 lemez hibásodhat meg) online bővíthető RAID JBOD (különböző méretű lemezek egybe formázása) Non-RAID (külön megjelenő lemezek)
Hálózati tulajdonságok
Wi-Fi 3 (802.11g) Wi-Fi 4 (802.11n) Wi-Fi 5 (802.11ac) Wi-Fi 6 (802.11ax) Ethernet 100 Mbit/s Ethernet 1Gbit/s Ethernet 2,5Gbit/s Ethernet 5Gbit/s Ethernet 10Gbit/s Wake-on-LAN Internet rádió vétele DLNA Bluetooth kapcsolat Bluetooth aptX Z-Wave Torrent kliens
Csatlakozók
fejhallgató-kimenet Sztereó RCA 5.1-es RCA 7.1-es RCA Szimmetrikus XLR-kimenetek HDMI 1.3 HDMI 1.4 HDMI 2.x Kompozit videó Komponens videó Scart csatlakozó VGA csatlakozó DisplayPort csatlakozó Toslink (optikai) digitális Koaxiális digitális Belső antenna Külső antenna DVB-T/T2 antennabemenet DVB-C antennabemenet 1 darab RJ45 csatlakozó 2 darab RJ45 csatlakozó 4 darab RJ45 csatlakozó SFP csatlakozó Dupla SFP csatlakozó eSATA csatlakozó Külső mini SAS csatlakozó Thunderbolt csatlakozó Thunderbolt 2 csatlakozó Thunderbolt 3 csatlakozó USB 2.0 csatlakozó USB 3.0 csatlakozó USB 3.1 csatlakozó USB-DAC csatlakozó FAT 16 fájlrendszer kezelése FAT 32 fájlrendszer kezelése ExFAT fájlrendszer kezelése NTFS fájlrendszer kezelése Ext2/3/4 fájlrendszer kezelése HFS+ fájlrendszer kezelése Külső tápegység Belső tápegység Dupla (redundáns) belső tápegység Akkumulátoros üzemeltetés Előlapi csatlakozók is SD-kártyaolvasó
Szoftvertámogatás
Windows program (gyári) mellékelve Windows program (nem gyári) elérhető Windows alatt program nélkül is használható Mac program (gyári) mellékelve Mac program (nem gyári) elérhető Mac alatt program nélkül is használható Linux program (gyári) mellékelve Linux program (nem gyári) elérhető Linux alatt program nélkül is használható Android használható rajta Frissíthető firmware
Az alábbi tesztek, hírek ill. tudástár cikkek jelentek meg ezzel a készülékkel vagy márkával kapcsolatban: